Joomla Slide Menu by DART Creations

КАРТА САЙТУ

А. и Б.

Останні коментарі


Подкамень

pidkamin-1


Що то за Камінь?

Романтики розкажуть легенду, як нечистий захотів знищити тутешній монастир. Посеред ночі він взяв величезний камінь в Карпатських горах, піднісся з ним в небо і полетів до монастиря. Та не вдався лихому його задум. Вже підлітаючи до кляштора побачив він схід сонця, зла сила покинула його і камінь вирвався з рук... Після такого покинув нечистий свій задум, а скеля так і лежить за кількасот метрів від монастиря. Виглядає, що зла сила не відзначається оригінальністю, бо так само під Львовом лежить чортова скеля, і при цьому жоден з довколишніш монастирів не постраждав.

Та досить лише оглянути камінь-велетень і помічаєш жолоби, такі ж як і в Уричі чи Бубнищі. То виходить, що камінь стояв тут ще до заснування монастиря, а сам монастир був заснований якраз на камені.

Є й інша легенда, ніби скелю приніс богатир, і поставив її на високому горбі, щоб збудувати там фортецю для захисту від ворогів. Дехто каже, що тим богатирем був Олекса Довбуш… Та хіба є на захід від Збруча скеля до якої він не мав відношення?

Прагматики повернуть вас у ті часи, коли пів сучасної Європи було вкрито водами теплого Сарматського моря. В його водах і утворився не лише Камінь-велетень, а і Товтри Хмельниччини та Медобори Тернопільщини, котрі  є нічим іншим, як залишком величезного коралового рифу.

А. і Б. під Каменем. (квітень 2007)
Камінь.

pidkamin-kam-2

Пази на Камені.

pidkamin-kam-4

pidkamin-hr-2

Початки монастиря.

Перша документальна згадка про монастир датується 1464 роком, але на основі археологічних досліджень можна стверджувати про існування оборонного храму на Камені ще в ранньо-князівські часи. Розташовані по всьому периметру Каменя пази дають можливість відтворити двохярусну дерев'яну споруду. Імовірно спочатку це було капище Дажбожа, а вже пізніше християнський монастир Преображення Господнього.

До монастирського комплексу напевно входили і малодосліджені довколишні печери. Менша за розміром могла служити келіями, а велика - печерною церквою.


Хрест під Каменем.

Домініканський кляштор.

Не менш ефектним за Камінь є, розташований на вершині гори Рожаниці, комплекс монастиря Походження древа Христового, яким з 1997 р. Опікуються монахи Студитського чину.

Підкамінь. Велика печера.

Підкамінь. Вхід до Монастиря. Підкамінь. Інтер`єр Костелу. Підкамінь. Підземна церква. Підкамінь.

Підкамінь. Від Каменя видно Почаїв.

Підкамінь. Позаду Монастир. (липень 2009)

А. і Б. під Каменем. (липень 2008)

 

Підкамінь. Каплиця.

Підкамінь. Каплиця Св. Роха.

Підкамінь.

 

Етнофестиваль "Підкамінь"

Перший "Підкамінь" відбувся 24-26 серпня 2007 року. В наступні роки фестиваль проводився наприкінці липня.

Програма етнофестивалю окрім виступів популярних етно виконавців також включає майстер-класи та виставки традиційних ремесл, виступи творчих народих колективів, дегустація місцевих страв, лицарські бої, майстеркласи з скелелазення, літературні читання та багато іншого...

Для гостей фестивалю організовується наметове містечко і автостоянки. Під час фестивалю організовуються додаткові автобусні рейси зі Львова.

Сайт фестивалю:
Етнофестиваль Підкамінь.

Етнофестиваль "Підкамінь - 2008"

Недалеко від Підкаменя можна побачити:

  • памятник Миколі Тарнавському в Черниці (~ 10* км.)
  • Почаївська лавра. (~ 50 км* / ~ 15** км.)
  • руїни замку і костелу в Залізцях. (~ 18* км.)
  • Броди (~ 23* км.)

__________________
* Приблизна відстань по дорогах (переважно асфальтованих).
** Приблизна відстань по прямій.

Підкамінь. Маркування.