Joomla Slide Menu by DART Creations
Эйвон каталог 2016 в украине www.avon-registr.com.ua/avon-katalogs.html.

КАРТА САЙТУ

А. и Б.

Останні коментарі

Во Львове доставка цветов на https://flori1.com/ukraine/lvov-107/ всегда готова выручить. Заходите! ПочатокЛьвів
Ukrainian (Ukraine)Russian (Russia)Polish (Poland)

Фортифікації Львова
There are no translations available.

fortu-1
Карта фортифікацій Львова:
 wikimapia  aibmap

Заснований Данилом Галицьким в першій половині ХІІІ ст., Львів повинен був стати міцним форпостом для протистояння з татарами і охорони торговельних шляхів. З тих часів оборонні споруди стали невідємною частиною міста, запорукою його існування. Розбудовуючись і змінюючись разом з ним, постали в наші часи музеєм фортифікації, що показує нам розвиток оборонного будівництва від давніх часів до початку ХХ століття.

Міський арсенал.

Збудований в 1554 - 1556 роках як приміщення для виробництва, ремонту та збереження зброї.

Королівський арсенал.

Збудований в середині XVII століття. Тут міститься Львівський обласний архів.

Порохова вежа.

Побудована в 1554 - 1556 роках.

Монастир Бернардинів.

Львів. Залишки стіни Високого замку.

Львів. Вежа токарів і пиворозників та частина високого муру, що примикають до арсеналу.

Львів. Будинок на вулиці Лесі Українки.

Львів. Залишки вежі Римарів.

Львів. Глинянська брама.

Львів. Вал на Змієвій горі.

Львів. Вал на Змієвій горі.

Фортифікації австрійського періоду

В XVIII ст. кардинально змінилась тактика ведення воєнних дій. Північна війна і похід Наполеона показали, неефективність старих міських укріплень. Стало зрозумілим, що в майбутньому основною метою воюючих сторін буде не почергове захоплення фортець, а повний розгром армії противника і підкорення його території.
В той же час змінилося озброєння. Дальність і ефективність артилерії невпинно зростала, а з появою нарізної зброї, старі вежі і мури перетворились з неприступних твердинь на купи каміння, пам'ятки минулих часів.
У Львові ситуація була ще гіршою. Після здобуття міста шведами, на чолі з Карлом XII, в 1704 році оборонні споруди вже суттєво не відбудовувалися. Від давності і вологи мури і башти потроху розвалювались.
Після першого поділу Польщі в 1772 році, Львів перейшов під Австрійську владу. Австрійський уряд завзято почав будувати, з занепалого в останні роки Львова, столицю новоутвореної провінції - "Королівства Галичини і Володимирії". Тут стали в нагоді "купи каміння". Починаючи з 1777 року фортифікації довкола середмістя почали розбирати на будівельний матеріал. До кінця століття залишилось, практично, тільки те, що можемо бачити і нині.

Львівська Цитадель.

В XIX ст. австрійський уряд вирішив побудувати у Львові фортецю нового зразка. Причиною для цього стали внутрішні заворушення і напружені стосунки з Російською імперією. В середині XIX ст. було споруджено оборонний комплекс Цитаделі. Він мав відігравати роль укріпленого табору, до складу якого входили, розміщені південніше, три шанці системи Ф. Шолля. У 1888 році для контролю над основними дорогами, було збудовано дев'ять допоміжних фортів в радіусі 4 км. від центру Цитаделі. У 1912-1914 роках у радіусі 8 км. від Цитаделі було розташовано 11 фортів: Грибовичі I і Грибовичі II, Дубляни, Лисиничі, Сихів, Зубра, Сокільники, Скнилів, Рясне та З'явленська гора.
Слід також зазначити, що "Фортеця Львів" не була задіяна в баталіях Першої Світової Війни. На Цитаделі і довколишніх фортах відбувалися бої українсько-польської війни в 1918 - 1919 роках, котрі залишили на спорудах шрами від куль.

Львів. Брама цитаделі.

Львів. Головний корпус цитаделі.

Львів. Вежа цитаделі.

Львів. Вежа цитаделі.

Львів. Вежа цитаделі.

Львів. Вежа цитаделі.

Львів. Погляд на шанці з космосу.

Львів. Вежа цитаделі.


Львів. Шанець № 5. (лютий 2009)

Форт "З'явленська гора" в Брюховичах.

Форт побудовано після 1912 року на З'явленській горі (347 м.) в Брюховичах. Біля підніжжя цієї гори проходить дорога. Також по рівнині на схід від гори проходить залізниця. Будова форту несхожа на інші укріплення 8-ми кілометрового кільця.
З заходу на північ дещо нижче вершини розташовані чотири муровані галереї з бійницями. Галереї збудовано з червоної цегли, ззовні заштукатурені, дах - залізобетонний. Стан збереження галерей різний. Південно-західна, пряма галерея збережена найкраще. В її південній стіні влаштовано 9 широких бійниць. Так само, 9 широких бійниць має західна галерея. Вона зігнута дугою в чверть кола. ЇЇ північний край частково зруйнований. Далі іде велика, напівкругла галерея. Частина її завалена, очевидно в наслідок зсуву краю гори. В західній частині можна також побачити пролом даху, можливо від попадання снаряду. Північно-східна, пряма галерея зруйнована в нижній (північній) частині.
Галереї почергово сполучені між собою окопами. Окоп між центральними галереями з сторони схилу захищений стіною. В стіні можна побачити 2 невеликі схрони. По проломах і бетонних плитах, розкиданих неподалік, можна припустити, що таких схронів було 4.
На плато вище галерей, в заглибленні, розташовані два схрони. Зі сходу комплекс захищений системою земляних укріплень.

Львів. Форт "З’явленська гора". Південно-західна галерея. (лютий 2009)


Львів. Форт "З’явленська гора". Окоп між центральними галереями. (лютий 2009)

Львів. Форт "З’явленська гора". Напівкругла галерея. (лютий 2009)


Львів. Форт "З’явленська гора". Напівкругла галерея. (лютий 2009)


Львів. Форт "З’явленська гора". Північно-східна галерея. (лютий 2009)


Львів. Форт "З’явленська гора". (лютий 2009)