Joomla Slide Menu by DART Creations

КАРТА САЙТУ

А. и Б.

Останні коментарі


Львівська область

Розташована на заході країни, була утворена в 1939р. Площа території Львівської області - 21,8 тис.км2. Крайні точки області: західна - с.Міхове Старосамбірського району (220 43' сх. д.); південна - с.Ялинкувате Сколівського району (480 45' пн.ш.); східна - с.Нем'яч Бродівського району (250 28' сх. д.) ; північна - с.Пісочне Сокальського району (500 46' пн. ш.). На території Львівської області видобувається близько 10 видів корисних копалин (нафта, самородна сірка, кам'яна і калійна солі, природний газ і кам'яне вугілля)
Карта області :

lv_map_1

Львівщина просто вражає розмаїттям туристичних принад. Окрім Львова, що його ми описуємо в окремому розділі, тут ви знайдете:
 • Старовинні замки на будь-який смак - мальовничі руїни в Добромилі і доглянутий музей в Олеську, відкрита розкіш в Підгірцях і розкіш схована за масивними бастіонами в Золочеві, величезна фортеця в Старому Селі і маленька вежа в П'ятничанах
 • Давньоруські оборонні комплекси - унікальна наскельна фортеця "Тустань", городища в Звенигороді і Стільську
 • Оборонні монастирі в Крехові, Уневі, Підкамені
 • Величезна кількість сакральних спорудЦерков набагато більше ніж населених пунктів. Багато з тих, що збудовані до 1939 року дожили до наших днів, бо були зачислені до пам'яток архітектури, а з початку 90-х років почався просто таки церковний бум. В містах (чи селах, що були містечками "за Австрії") збереглись костели. Навіть декілька синагог пережили неспокійне ХХ століття.
 • Окремо слід згадати про дерев'яні церкви. Чого варта, хоча б, церква Св. Юра в Дрогобичі. А надзвичайно схожі  між собою церкви "Львівської" школи в Комарному, Жовкві та Крехові та багатозаломні Бойківські чи навіть дерев'яні костели в Розлучі та Язлівчику, що увібрали в себе майстерність і уявлення про красу минулих поколінь.
 • Курорти - Трускавець, Східниця, Моршин з Мінеральними джерелами, чи Славськ з гірськолижними спусками…
 • Неймовірна природа що охоплює болотисті рівнини Малого Полісся, над якими підіймаються горбисті ландшафти Поділля і Розточчя, а на півдні височіють хребти Сколівських бескид

svirz-zam-6

Жовква. Церква Пр. Трійці.

Камінь.Жолква
zhovkva-2
Жовква. Вічева площа.

Карта: wikimapia googlmaps Віртуальний тур Жовквою

Панорама Вічевої площі від А. і Б.

zhovkva-bud-1

Будинок на пл. Вічевій.

На межі Малого Полісся і Розточчя, де над болотистою долиною річки Свиня височіє гора Гарай, здавна пролягає шлях, що зєднує Галичину і Волинь. є версія що саме тут знаходилось літописне місто Підгорай. Докуманти з 1368 року згадують в цій місцевості село Винники, котре в 1588 році стає власністю воєводи Станіслава Жолкевського…
ІСТОРІЯ МІСТА.

Для захисту місцевості від частих татарських нападів,в 1954 р. Жолкевський розпочинає будівництво міста і родинного замку. За короткий час були виконані грандіозні будівельні роботи за оригінальним планом, що увібрав у себе тогочасні європейські концепції ідеальних міст, вдало використав для укріплення природні перешкоди (болота, стави, круті береги річки).  В 1603 році, за перемогу над шведами під Ревелем, Жолкевський отримує привілей від польського короля Зигмунда III, яким місту надано магдебурзьке право і закріплено назву "Жовква".
В другій половині XVII ст. Маленька, півторатисячна Жовква, стає улюбленою резиденцією короля Яна III Собеського.

ЗАМОК.

БРАМИ, ВЕЖІ І МУРИ МІСТА.

Після побудови замку, в 1613-1621 роках місто обвели, складеними з каменю і цегли, мурами з бойовими галереями і вежами. До міста вели чотири брами: Глинська (Краківська), Звіринецька, Львівська і Жидівська (Туринецька). Дві останні, як і частина мурів, були розібрані за наказом австрійської влади після 1787 року. Глинську браму підірвали в 1964 році задля проїзду військової техніки, а в 1990 році відбудували. Глинська брама (як і Львівська) була парадним вїздов до міста, декорована погруддями лицарів, гербами Жолкевських (Любич - від річки) і Собеських (Яніна - від міста) більше нагадує тріумфальну арку, а не масивну оборонну споруду, проте захищає середмістя не лише від танків, а й від вантажівок та іншого габаритного транспорту. Звіривецька брама, як і колись, виводити до парку розбитого біля замку (Звіринця) по якому в давнину розгулювали екзотичні звірі і птахи. Окрім брам достін примикали сім веж. Найбільше вражає, добре збережена, західна, висока вежа. Вона чотирьохярусна, восьмигранна, з чотирма рядами бійниць, завершена бароковим куполом, обночасно є дзвінницею костелу св. Лаврентія. Ще одна добре збережена вежа розташована на північно-східному куті міста, біля монастиря домініканів, кругла , не надто вища за мури, двохярусна,з двома рядами бійниць. Схожа вежа на вилиці Василіанській перебудована на будинок. Фундамент вежі також збережаний між вул. Підкови і стадіоном. Про мури міста найкраще дає уявлення їх відтинок поміж замком та Звіринецькою брамою, тут відновлено криту бойову галерею. Мур не надто високий,що зумовлено розвитком артилерії на час його побудови, та всеж разом з насипаним довкола в 1626 році валом робив місто неприступною фортецею. Мури збережені повністю або частрово можна знайти майже по всьому периметру середмістя.На південний схід від Звіринецької брами збережено близько 150 метрів муру. Добре збережений мур довкола монастиря домініканів, а далі протрасований в сторону синагоги до місця де стояла Жидівська брама. Також мур можна побачити на відтинку від перехрестя вулиць Коновальця і Василіанської до замку.

zhovkva-zam-1

Замок.

zhovkva-1

Вечірня Жовква.

zhovkva-vez-1-1

zhovkva-bra-1
zhovkva-bra-2 zhovkva-vez-2 Вежа монастиря Домініканів.
Глинська брама.
Звіринецька брама.
Будинок на вежі.
Вежа монастиря Домініканів.

РИНКОВА ПЛОЩА І БУДИНКИ СЕРЕДМІСТЯ.

КОСТЕЛ СВ. ЛАВРЕНТІЯ.

zhovkva-kost1-1
Ангел на костелі.

ВАСИЛІАНСЬКИЙ МОНАСТИР.

zhovkva-vas-3 zhovkva-vas-1 Мощі Св. Партенія. Жовква. Василіанський монастир.
Василіанський монастир.
Розписи Ю. Буцманюка.
Мощі Св. Партенія.

ДОМІНІКАНСЬКИЙ МОНАСТИР.

СИНАГОГА.

zhovkva-syn-1
Синагога.

РАТУША.

Давня середньовічна ратуша знаходилась в центрі ринкової  площі, та була розібрана через аварійний стан в 1832 році. Тоді в стіні було знайдено, захований в шкляну банку, пергамент, котрий свідчив про будівництво ратуші королівським архітектором Петром Бебером в 1687 році на місці старшої, дерев'яної. Сучасна будівля побудована впритул до міського муру між замком і Глинською брамою. Зазнала перебудов в 1920-х роках.
zhovkva-rat-1
Ратуша.

ДЕРЕВ'ЯНА ЦЕРКВА СВЯТОЇ ТРІЙЦІ.

Збудована в 1720 році на місці старої, також дерев'яної, котра згоріла в 1719 році, невідомим теслею, на кошти парафіян та королевича Костянтина Собеського. В силуеті церкви гармонійно оєднано традиції народної архітектури з ідеями Відродження, котрими просякнутий ансамбиль середмістя. В середині слід оглянути бароковий п'ятиярусний, різьблений, дерев'яний іконостас виконаний майстрами Жовківської школи (деякі ікони написані іваном Рутковичем).
zhovkva-der-1
Церква Пр. Трійці.

ДЕРЕВ’ЯНА ЦЕРКВА РіЗДВА БОГОРОДИЦі (на Винниках).

Побудована в 1705 році на місці старої, також дерев’яної, теслею Кунашем (напис на хорах). Неодмінно треба побачити бароковий іконостас та розписи 1708 –1720-х років, виконані майстрами Жовківської школи (учнями івана Рутьковича)
zhovkva-der1-1
Церква на Винниках.

ГОРА ГАРАЙ.

На Південний Захід від Жовківського середмістя височіє гора Гарай. Піднятись на неї можна однією із стежин безпосередньо від її підніжжя, або дорогою, котра починається  в лісі за залізничним вокзалом і ледь підіймаючись веде вздовж гряди. Колись там був королівський мисливський замочок. Кажуть що під опалим листям можна знайти входи до підземель що від нього залишились. А живими свідками  давніх часів є висаджені алеєю модрини, що прикрашали парадну дорогу до замочку.
zhovkva-haraj-1
Модринова алея на горі Гарай.

Окрім переліченого вище в Жовкві ще можна оглянути:

 • Комплекс монастиря Домініканок 1682 р. З костелом Св. Андрія і келіями (вул. Українки Л., 26)
 • Комплекс костелу і шпиталю Св. Лазаря 1734 р., з будинком сестер феліціянок поч XX ст. (вул. Львівська, 21)
 • Територія оборонного двору і пивниці.
 • Могили Українських Січових Стрільців 1914 - 1921 рр. (міський цвинтар)
 • Пам'ятник євгену Коновальцю (пл.Коновальця)
 • Пам'ятник жертвам ліквідації Жовківського гетто (східна околиця міста)

Що робити далі?

Якщо ви сфотографувались біля всього, що вас цікавило, перекусили, випили пива/кави, і ще залишився вільний час? Тоді продовжуємо подорож.
Недалеко від Жовкви можна побачити:
 • Монастир і дерев'яну церкву в Крехові
 • Костел і вали замку в Куликові
 • Дерев'яну церкву і меморіал на місці загибелі Нестерова в Волі Висоцькій
 • Городище в Глинську
zhovkva-el-1
Герб на будівлі електростанції.
 
Крехов

Креховский монастырь.

Креховский монастырь.

 
Подкамень

pidkamin-1

 
Старое Село
Замок в Старом Селе.

Замок в Старом Селе.

 
Прийма
There are no translations available.

lvivska_prujma_1
Карта Прийми:
 wikimapia  aibmap
 
Золочев
Панорама Золочевского замка.

Панорама Золочевского замка.

Карта :

wikimapia

Замок

Золочів. Біля входу в замок. (травень 2007)

Золочів. В замку. (січень 2008)

Золочів. Замковий двір.

Золочів. Китайський палац.

Золочів. Зала Великого замкового палацу.

Золочів. Гербова зала Великого замкового палацу.

Золочів. Замкова каплиця.

Золочів. Макет замку.
Золочевский двор

Золочівський двір.

Золочівський двір.

Золочів. Кам`яниця "Під крилатим левом".

Золочів. Крилатий лев.

Золочів. Пам`ятник В`ячеславу Чорноволу.

Золочів. Ратуша.

Золочів. Костел.

Золочів. Церква Воскресіння.

Золочів. Літографія Карла Ауера. (1830-і рр.)

Центр космічного зв`язку "Азимут".

 
Свірж
There are no translations available.

svirz-1

Свірзський замок.

Карта Свіржа:
 wikimapia  aibmap
 
Стільсько
There are no translations available.

Печерний комплекс

Печерний комплекс.

Карта Стільська:
 wikimapia  aibmap
 
« ПерваяПредыдущая123456СледующаяПоследняя »

Страница 1 из 6