Joomla Slide Menu by DART Creations

КАРТА САЙТУ

А. и Б.

Останні коментарі


Берегове
There are no translations available.

Берегове. Площа Кошута.

Берегове. Площа Кошута.

Карта Берегова:
wikimapia googlmaps

Берегове.

Берегове.

Берегове.

Villa Lampertti, Beregszász, Берегове.

Місто було засноване як маєток герцога Ламперта наймолодшого сина угорського короля Белли І. Перша згадка в офіційних документах від 1063 називає місто - Villa Lampertti. Та в наслідок частих нападів половців поселення опустіло і в 1141 році король Гейза ІІ переселив у місто саксонців. З того часу місто стало зватись Сасом, Лампертсасом, Лумпрехтсасом, Лампертхазою (Lampertháza? Lumprechtháza). З 1499 року офіційно використовується назва Берегсас (Beregszász) від "берек", що з угорської означає "гай" (і берег річки, озера чи ще чогось тут нідочого). А назва Берегове походить з часів встановлення Чехословацької влади (за підсумками Сен-Жерменського та Тріанонського договорів) і використовувалась в 1919 - 1938 роках, та з 1946 - до сьогодні.

Легенда про заснування міста,

або про биків, скарб, берег і Саса.

Жив собі на світі пастух на ім'я Сас. Одного дня він звикло випасав своє стадо на березі річки. Аж тут двоє биків почали з'ясовувати стосунки. Величезні тварини в запалі двобою копитами випорпали з землі глечик з золотом. Сас за знайдені гроші побудував на тому березі костел, а довкола заклав місто. Така от історія міста на березі заснованого Сасом - Берегсаса.

Берегове.

Берегове.

Берегове.

Готичний костел.

Якщо вірити легенді, то костел є ровесником міста, ба навіть першою в ньому спорудою.

Берегове. Позаду костел (березень 2008).

Берегове. Сонячний годинник на стіні костелу.

Берегове. Інтер'єр костелу.

Берегове. Готичний костел і пам'ятник королю Іштвану.

Берегове. Пам'ятник королю Іштвану

Двір графа Бетлена.

Берегове. Двір графа Бетлена.

Берегове. Двір графа Бетлена. (березень 2008)

Берегове. Музей Берегівщини.

Берегове. Двір графа Бетлена. Напис на фасаді.

Берегове. Двір графа Бетлена.

Термальний басейн.

Уявіть собі ранню весну…Ще не всюди розтанув сніг, небо затягнуте сірими хмарами, що плачуть дрібною мрякою,  подекуди пролітають малесенькі сніжинки… А ви споглядаєте це все з басейну під відкритим небом… І це зовсім не пропаганда зимового купання. Температура води в басейні ніколи не опускається нижче 20° С. Підігрів, але природній. Свердловина глибиною 1080 метрів доставляє хлоридно-натрієву, сильно мінералізовану, розігріту в надрах землі в басейн. На виході вода має температуру 52 ° С. Де саме місце виходу підігрітої води можна зрозуміти по скупченню людей (біля бортика, між виходом і трампліном). Доречі про трамплін (це висока біла конструкція з олімпійськими кільцями). Призначений для тренування елементів лижної акробатики спортсменів фірістайлерів, сам по собі не є унікальним навіть для України (спортсмени частіше використовують схожий в Миколаєві).

Навчально-тренувальну базу "Закарпаття" (А це крім басейну ще й готель, спортзали, сауна) відкрили в 1967 році. Хто б міг подумати, що радянська навчально-спортивна база може стати однією з найбільших туристичних атракцій Закарпаття. Щодня басейн відвідують сотні, а то і тисячі людей. І причина не в шикарному сервісі, чи рекламних акціях. Адже дійсно, в Україні не так багато місць де можна поплавати в теплій мінералці? А якщо взяти до уваги хімічний склад і лікувальні властивості води то аналогами в цілому світі будуть тільки Вайракезьке (Нова Зеландія), Кризувік (Ісландія), Гарячий пляж (о.Кунашир, Сахалін).

Берегове. Щойно з басейну. (березень 2008)

Берегове. Термальний басейн (березень 2008).

Берегове. Вхід в басейн. Тільки де ж він?

І на останок кілька застережень. По можливості, не варто брати з собою цінних речей, бо умови їх зберігання не надто надійні. Зате варто взяти з собою фен, гребінець і за бажанням мило і шампунь (про купальний костюм і рушник я навіть не згадую). Слід також пам'ятати, що попри цілющі властивості води в басейні (лікує захворювання органів опорно-рухової системи, наслідків травматичного пошкодження кісток та м'язів, серцево-судинної системи, центральної і периферійної нервової системи, шкірних захворювань…), декому вона може зашкодити. Тому варто перед водними процедурами порадитись з лікарем.

Виноробство

Берегове. Вхід в басейн. Тільки де ж він?

Берегове. Дегустація вин. (серпень 2008)

Берегове. Старий Підвал.

Берегове. Старий Підвал.

Берегове. Старий Підвал.

Берегове. Старий Підвал.

Берегове.

Берегове.

Берегове.

Берегове.

Берегове.

Берегове.

Берегове.

Берегове.

Берегове.

Берегове.

Берегове.