Joomla Slide Menu by DART Creations

КАРТА САЙТУ

А. і Б.

Останні коментарі

Dom
Ukrainian (Ukraine)Russian (Russia)Polish (Poland)

Львівська область





Розташована на заході країни, була утворена в 1939р. Площа території Львівської області - 21,8 тис.км2. Крайні точки області: західна - с.Міхове Старосамбірського району (220 43' сх. д.); південна - с.Ялинкувате Сколівського району (480 45' пн.ш.); східна - с.Нем'яч Бродівського району (250 28' сх. д.) ; північна - с.Пісочне Сокальського району (500 46' пн. ш.). На території Львівської області видобувається близько 10 видів корисних копалин (нафта, самородна сірка, кам'яна і калійна солі, природний газ і кам'яне вугілля)
Карта області :

lv_map_1

Львівщина просто вражає розмаїттям туристичних принад. Окрім Львова, що його ми описуємо в окремому розділі, тут ви знайдете:
  • Старовинні замки на будь-який смак - мальовничі руїни в Добромилі і доглянутий музей в Олеську, відкрита розкіш в Підгірцях і розкіш схована за масивними бастіонами в Золочеві, величезна фортеця в Старому Селі і маленька вежа в П'ятничанах
  • Давньоруські оборонні комплекси - унікальна наскельна фортеця "Тустань", городища в Звенигороді і Стільську
  • Оборонні монастирі в Крехові, Уневі, Підкамені
  • Величезна кількість сакральних спорудЦерков набагато більше ніж населених пунктів. Багато з тих, що збудовані до 1939 року дожили до наших днів, бо були зачислені до пам'яток архітектури, а з початку 90-х років почався просто таки церковний бум. В містах (чи селах, що були містечками "за Австрії") збереглись костели. Навіть декілька синагог пережили неспокійне ХХ століття.
  • Окремо слід згадати про дерев'яні церкви. Чого варта, хоча б, церква Св. Юра в Дрогобичі. А надзвичайно схожі  між собою церкви "Львівської" школи в Комарному, Жовкві та Крехові та багатозаломні Бойківські чи навіть дерев'яні костели в Розлучі та Язлівчику, що увібрали в себе майстерність і уявлення про красу минулих поколінь.
  • Курорти - Трускавець, Східниця, Моршин з Мінеральними джерелами, чи Славськ з гірськолижними спусками…
  • Неймовірна природа що охоплює болотисті рівнини Малого Полісся, над якими підіймаються горбисті ландшафти Поділля і Розточчя, а на півдні височіють хребти Сколівських бескид

svirz-zam-6

Жовква. Церква Пр. Трійці.

Камінь.



Żółkiew
zhovkva-2
Жовква. Вічева площа.

Карта: wikimapia googlmaps Віртуальний тур Жовквою

Панорама Вічевої площі від А. і Б.

zhovkva-bud-1

Будинок на пл. Вічевій.

На межі Малого Полісся і Розточчя, де над болотистою долиною річки Свиня височіє гора Гарай, здавна пролягає шлях, що зєднує Галичину і Волинь. є версія що саме тут знаходилось літописне місто Підгорай. Докуманти з 1368 року згадують в цій місцевості село Винники, котре в 1588 році стає власністю воєводи Станіслава Жолкевського…


 
Krechów

Крехівський монастир.

Крехівський монастир.

 
Podkamień

pidkamin-1

 
Stare Sioło
stare-selo-1

Замок в Старому Селі.


Замок

Замок в Старому Селі був ще з часів першої писемної згадки про поселення – на початку XV ст. Дерев’яна твердиня належала воєводі Завіші Чорному, а згодом його дітям. Ян Завішич заклав на території поселення оборонне містечко Гарбов ( від назви родового герба ), та воно проіснувало лише до кінця XV ст. Після Завішичів Старе Село перейшло до Терновських, а в 1570 р. до київського воєводи Костянтина Острозького. Острозький в 1584 – 1584 роках будує нову, муровану, фортецю. Та цей замок був зруйнований. Ще одна спроба збудувати укріплення в Старому Селі належить краківському воєводі Владиславу Доменіку Заславському-Острозькому. Замок почали будувати в 1642 а вже в 1648 його серйозно поруйнували війська Богдана Хмельницького. Та Владислав Домінік знову відбудував твердиню, і в 1654 році козаки її не чіпали.

В 1656 році Владислав Домінік помирає, а з ним помирає надія на розквіт його резиденції. З наступних власників запам’яталась Катерина Радзивіл, котра зафундувала надбрамну вежу посередині південної стіни (не збереглась). В 1672 році замок витримав облогу турків.

Нове життя в поступово занепадаючу фортецю вдихнув Адам Миколай Сенявський. На початку XVIII століття він відреставрував замок і переніс сюди зі Львова родинний арсенал. Та вже в1731 році замок переходить до Чарторийських і поступово занепадає, що і не дивно, часи замків невпинно відходили в небуття. З 1809 по 1939 замком володіли Потоцькі. В цей період велетенська фортеця використовувалась як склад, винокурня, і була відома як "Пивоварня Потоцьких".

Як дістатись.

В селі є залізнична станція (одразу коло замку) і зупинка (коло дерев'яної церкви). На обидвох зупиняються дизелі Львів - Ходорів. Також, до Старого Села, можна дістатись маршруткою з АС на вул. Зеленій у Львові. Власним транспортом треба їхати по тій же вулиці Зеленій за межі міста, відтак прямо до Давидова, а далі звернути праворуч коло бетонного прапороносця (якщо хочете до дерев'яної церкви), або навпроти цвинтаря перед селом Водники (ця дорога виведе вас просто до замку).

Старе Село. Замок.

Старе Село. Замок.

Старе Село. Замок.

Недалеко від Старого Села можна побачити:

  • Стародавній Звенигород ( ~ 9 км.-через Відники/ ~ 15 км. через Шоломинь)
  • Костел в Бібрці (~ 12 км.)
  • Гора Камула - найвища точка Подільської височини (~ 15 км.)
  • Костел в Соколівці (~ 20 км.)
  • Музей Устияновичів, дерев'яна церква і модерновий костел в Вовкові (~ 20 км.)
  • Вежу в П'ятничанах (~ 22 км.)
  • Замок в Свіржі (~ 23 км.)
  • Дерев'яна церква і костел в Кугаєві (~ 23 км.)

Старе Село. Замок.

 
Прийма
There are no translations available.

lvivska_prujma_1
Карта Прийми:
 wikimapia  aibmap
 
Złoczów
Панорама Золочівського замку.

Панорама Золочівського замку.

Карта :

wikimapia
 
Świrz

svirz-1

Свірзський замок.

 
Стільсько
There are no translations available.

Печерний комплекс

Печерний комплекс.

Карта Стільська:
 wikimapia  aibmap
 
« PoczątekPoprzednia123456NastępnaOstatnie »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL