Joomla Slide Menu by DART Creations

КАРТА САЙТУ

А. і Б.

Останні коментарі


Бистриця
There are no translations available.

bystryca-1
Карта Бистриці:
googlmaps

Село Бистриця розташоване в мальовничій долині річки Бистриці Надвірнянської за 34 кілометри на південний-захід від райцентру – Надвірної.

В XIX столітті поселення було присілком села Зелена, і носило назву – Рафайлова. В 1934 році Рафайлова стала окремим селом, а в 1946 перейменована, за назвою місцевої річки, на Бистрицю. Цікаво, що в ті часи сама річка Чорна Бистриця стала Бистрицею Надвірнянською, а її сестра Золота Бистриця – Бистрицею Солотвинською.

Готель "Бистриця"

Дерев'яні церкви

В селі знаходиться дерев’яна церква Святого Юрія, збудована в 1924 році, і числиться серед пам’яток архітектури національного значення. Поруч розташована дзвіниця, також дерев’яна і також пам’ятка архітектури. Недалеко є ще одна дерев’яна культова споруда. Зараз це Греко-католицька церква, а в минулому , напевно, був костел.

Бистриця. Церква Св. Юра.

Бистриця. Церква Св. Юра.

Бистриця. Дерев`яний костел.

Бистриця. Дерев`яний костел.

Військові меморіали

На території колишнього костелу стоїть обеліск пам’яті 40 полеглих польських легіонерів, що нагадує нам про події Першої світової війни.

Поруч - хрест на символічній могилі загиблим у визвольній боротьбі за волю та незалежність України. І він тут встановлений не просто як данина моді, бо в середині XX століття довколишні ліси стали місцем останнього спочинку багатьох синів і дочок України.

Через дорогу встановлено хрест в пам'ять Мирослави Левицької «Христі», уродженки с. Бобрівники, Тернопільської області, воїна УПА, яка загинула на уч. «Салатрук» в 1950 р.

 

 

Бистриця. Пам`ятник легіонерам.

Бистриця. Пам`ятник на братській могилі радянських партизанів.

Салатручівський водоспад

Салатручівський водоспад

Салатручівський водоспад