Joomla Slide Menu by DART Creations

КАРТА САЙТУ

А. і Б.

Останні коментарі


Świrz

svirz-1

Свірзський замок.

 

Карта:   wikimapia

Замок.

Перші згадки про замок в Свіржі відносять до 1530 року. Тоді він належав роду Свірзьких. Напевно саме двоє земельних магнатів - братів Свірзьких наприкінці XV століття спорудили резиденцію на північному обриві плато, яке височіло над болотистою заплавою річки. Описів чи зображень тієї будівлі немає.
У XVII столітті замок мав нових власників і набув нового вигляду. Галицький каштелян Олександр Цетнер розширив замок в південному напрямку. Нові ренесансові корпуси замку чотирикутником замикались довкола внутрішнього двору. На торцях південного корпусу і над в'їздною брамою споруджено чотирикутні вежі. Над брамою поміщено герби родини Цетнерів. На південному фасаді поверху і знизу виконано ряд бійниць.
З західної сторони замку прибудовано господарський корпус з окремим в'їздом. Прибудови утворили нижнє подвір'я по центру якого розміщено колодязь. До західної стіни примикає чотирикутна вежа.
Архітектурні елементи фасадів замку подібні до фасадів Королівського арсеналу у Львові. А оскільки їх будівництво велося приблизно в один час, виникло припущення, що перебудовою і укріпленням Свірзького замку займався будівничий королівського арсеналу - Павло Гродзінський.

aib-svirz-2

svirz-zam-5

svirz-zam-2 svirz-zam-3

svirz-zam-6

aib-svirz-1

aib-svirz-3

svirz-zam-10

svirz-zam-9

Костел.

Корисна інформація.

Дістатись до Свіржа доволі просто. Село розташоване на дорозі, що сполучає Бібрку і Перемишляни приблизно посередині між, ними. Щоб не проґавити потрібний поворот скористайтесь картою.
Через село проїздять маршрутки Львів-Бібрка-Перемишляни і Львів-Перемишляни-Бібрка. Перша відправляється з АС на вулиці Зеленій, а друга з АС на вулиці Личаківській. Є і інші маршрутки.
Виходити потрібно в центрі села. Замку звідти, здається, не видно. Станьте обличчям до сірої будівлі з магазином і баром "Під замком". По ліву руку від неї є дорога вниз. Вам туди. Трішки попетлявши, вона попри костел (знаходиться відразу коло замку) доведе вас до замку.  Можна спитати в місцевих, про замок тут знають усі і радо покажуть вам шлях.

Недалеко від Свіржа можна побачити:

svirz-zam-8

svirz-zam-4