Печери Тернопільщини відомі на увесь світ. І це не через їх велику кількість (Кадастр печер Тернопільської області нараховує 100 печер), а через довжину. Саме на Тернопільщині розташована найдовша в Європі і найдовша в світі серед гіпсових печера Оптимістична з розвіданою довжиною 227500 метрів.
Печери є однією з найбільших туристичних принад Тернопільщини. Та це не означає, що ви знаходите вхід в печеру на карті, приїжджаєте на місце і оглядаєте красоти підземного світу. Так ви ризикуєте, в прямому значенні, поцілувати клямку. Печери закриваються на замок, оскільки становлять особливу цінність, а більш вірогідно, щоб там ніхто не заблудився. То як, все-таки, туди попасти? Частина печер пристосовані для масового відвідування туристами. Це Вертеба коло села Більче-Золоте довжиною 7820 метрів, Кришталева (Кристалічна) в селі Кривче довжиною 23000 метрів і Млинки в селі Залісся довжиною 28000 метрів. Вони закріплені за організаціями, котрі і проводять в них екскурсії. В інші печери навідуються лише спелеологи. Ну, а також їх близькі та далекі родичі і друзі, а ще родичі родичів і друзі друзів (особливо далеких), і деколи друзі родичів і родичі друзів. Якщо ви підпадаєте під цю категорію, тоді двері Оптимістичної чи Озерної гостинно відкриті для вас.
|
|
Поради:
В печерах цілорічно стала температура +8 - +10° С, і майже постійна висока вологість. Якщо ви не хочете їхати додому мокрими і зболотованими, або не маєте чіткого, перевіреного способу чистки і сушки ваших речей потрібно мати змінний одяг. Це може бути штормовий костюм, чи інший зручний, достатньо теплий одяг який вам не шкода забруднити. Взуття повинно бути зручним, не слизьким, стійким до вологи. Потрібен головний убір (або капюшон), бо потім доведеться довго мити голову, а в "не туристичних" печерах бажано мати каску. Вам буде потрібен ліхтарик, бажано налобний, щоб були вільними руки.
Нікуди не ходіть без досвідченого провідника, не відставайте і не переганяйте групу.
|
|