Joomla Slide Menu by DART Creations

КАРТА САЙТУ

А. і Б.

Останні коментарі


Хуст
There are no translations available.

zakarpat_hyst_1
Карта Хуста:
 wikimapia  aibmap

Замок

Давні дороги через Карпати пролягали долинами річок. Тому не дивно, що стрімкий вулканічний пагорб, в місці де Ріка впадає в Тису, з давніх часів мав стратегічне значення. Відомо, що замок існував тут вже в 1090 р. В 1242  р. замок був знищений татарами, але невдовзі був відновлений. В пізніші часи замок неодноразово перебудовувався, що дозволяло йому бути неприступним не лише завдяки розташуванню, а й через використання найновіших принципів оборони.

На вершину гори, як і в давнину, можна піднятися дорогою, котра доволі круто підіймаючись приводить до зовнішньої брами. Колись до неї вів підвісний міст, а з розташованої праворуч масивної вежі, оборонці обстрілювали нападників. Пройшовши браму, потрапляємо в прямокутний нижній двір, а далі, повз залишки ще однієї брами виходимо на терасу, звідки відкривається чудова панорама міста. В східній частині тераси помітно заглиблення. Це давній рів, міст через який був єдиним шляхом до верхнього замку. Зараз мосту нема, та збоку з’явилась стежка в цитадель. В верхньому замку знаходились житлові приміщення, казарми, колодязь і порохова вежа, в яку в 1766 році влучила блискавка. Відповідно, найбільших руйнувань зазнала цитадель. З тих часів замок більше не відновлювався.

За легендою, стіни Хустського замку були зачаровані. Їх ніщо не могло зруйнувати, навіть найпотужніші гармати. Тому опришки зробили гармату з 300-літнього дуба і пострілами з неї зруйнували замок.
Хочете вірте, а хочете ні але в середньовіччі насправді використовували гармати з «альтернативних» матеріалів. Так під час Тридцятилітньої війни набули поширення невеликі шкіряні гармати, а "Руйнівники міфів", перевіряючи одну угорську легенду, успішно стріляли з дерев’яної гармати гранітним ядром *.
* епізод 6 першого сезону. Mythbusters (Discovery Channel, 2003)

Хуст.      Замок. (травень 2007).

Хуст.     Замок. (травень 2007).

Хуст.      Замок.

Хуст.     Замок. (травень 2007).


Хуст.     Замок.


Хуст.     Замок.


Хуст. Замкова    гора.

Костел Св. Єлизавети XIII ст.

 


Хуст.   Костел Св. Єлизавети XIII ст.


Хуст.   Костел Св. Єлизавети XIII ст.

Хуст.   Костел Св. Єлизавети XIII ст.


Хуст.   Костел Св. Єлизавети XIII ст.


Хуст.   Костел Св. Єлизавети XIII ст.


Хуст.   Костел Св. Єлизавети XIII ст.

Хуст - столиця України

На протязі декількох днів в березні 1939 року Хуст був столицею незалежної української держави – Карпатської України.

Карпатська Україна була утворена як автономна область в складі Чехо-Словаччини в жовтні 1938 року на території теперішньої Закарпатської області. Та вже 2 листопада 1938 року, рішенням Віденського арбітражу Ужгород, Мукачеве та Берегове були передані Угорщині. За таких умов уряд, на чолі з Августином Волошином переїхав до Хуста, де 15 березня 1939 року Сойм Карпатської України оголосив її незалежність. Незалежність було проголошено в умовах агресії з боку Угорщини. Деякий час бійці Карпатської Січі (збройні сили Карпатської України) силами декількох кулеметів утримували переправу через Тису, але угорці силами артилерії, танків і авіації відтіснили Січовиків. Вирішальний бій за Карпатську Україну відбувся на Красному полі коло Хуста. Значно переважаюча в чисельності і озброєнні угорська армія попри запеклий спротив зайняла Хуст. 18 березня Карпатська Україна припинила своє існування.

 


Хуст.

Хуст.

Хуст. Костел.


Хуст.


Хуст.

 








Недалеко від Хуста можна побачити :

  • Іза – центр лозоплетіння (~ 4* км.)
  • Долина нарцисів (~ 5* км.)
  • Меморіальний комплекс "Красне поле" (~ 8* км.)
  • Оленяча ферма (~ 10* км.)
  • Дерев’яні мармароські («готичні») церкви в Сокирниці (~ 10* км.), Крайниково (~ 20* км.), Данилово (~ 17* км.) і Олександрівці (~ 21* км.)
  • Боронявський монастир (~ 12* км.)
  • Курорт Шаян (~ 20* км.)
__________________

* Приблизна відстань по дорогах (переважно асфальтованих).


zakarpat_narcus_3